Posted on

Metatrader 4 Czy 5? Porównanie Funkcji Platform

Kiedy handlujemy większym wolumenem, a na rynku zabraknie płynności, to może zostać zrealizowany tylko “kawałek” naszego zlecenia, np. ze 100 lotów zawrzemy transakcję tylko na 60 lotów. W MT4 możliwa była tylko realizacja całości lub odrzucenie całej dyspozycji. Jak twierdzą niektórzy, sam proces zawierania transakcji również powinien być zdecydowanie szybszy. Szczerze powiedziawszy, w większości przypadków tego nie odczujemy.

meta trader 5

Może jedynie w sytuacji, gdy naraz chcemy wykonać dziesiątki zleceń. Nie wiadomo czemu, ale na liście parametrów w Stopie kroczącym jest dostępna wartość “0”. Kliknięcie na nią nie sprawia, że TS staje się aktywny, jak i też przy aktywnym TS o innej wartości, wybranie “0” nie powoduje, że znika. Do tego służy pozycja “Żaden”. Więcej uwag brak – TS działa po staremu, czyli bez zarzutu.

Jak Wybrać Brokera

Odświeżone ikonki, miejscami inne kolory, ale to dalej ten sam stary, dobry MetaTrader. Innych zmian specjalnie nie było. Co najwyżej doszło kilka nowych zakładek wynikających z poszerzenia funkcjonalności, ale na pewno nie możemy powiedzieć, że to zupełnie nowa platforma.

Szkoda, ponieważ to stosunkowo często używana przez traderów funkcja. A niestety, MT5 cały czas nie oferuje nam w standardzie automatycznego dodawania tych parametrów od razu po zawarciu transakcji (w przeciwieństwie do coraz większej ilości konkurentów). drabinką do zawierania transakcji. W przypadku handlu na walutach traderprof oszustwo może to nas średnio interesować, ale na kontraktach terminowych lub akcjach może to być całkiem użyteczne narzędzie. Okno głębokości rynku dostępne jest pod przyciskiem w lewym górnym rogu wykresu. Po kliknięciu na niebiesko-czerwoną ikonę otwiera nam się dodatkowy moduł wyposażony także w wykres tikowy.

Konto Demo

Personalizacja.Opcji personalizacji jest nieznacznie więcej, aczkolwiek są to na tyle drobne zmiany, że nawet nie warto o nich wspominać. Generalnie rzecz ujmując, nadal możemy skonfigurować sobie większość cech wyglądu, umiejscowienia i dostępu do narzędzi w bardzo szerokim zakresie. W tym wyjątkowo często używanym przez traderów oknie jest jedna zmiana, która może być irytująca. Zwrócą na to uwagę szczególnie osoby korzystające z usług brokerów naliczających opłaty w formule “rynkowy spread + prowizja”.

meta trader 5

Instalacja i logowanie Instalacja jest łatwa, szybka i przyjemna. Plik instalacyjny z MT5 ściągamy od naszego brokera, lub ze strony MetaQuotes.

Czy Inwestycja W Tokeny Jest Bezpieczna?

Następnie, po jego uruchomieniu, z serwera MQ, pobierana jest najnowsza wersja platformy. Wystarczy wybrać odpowiedni serwer dla naszego konta i wprowadzić login z hasłem. Jak w przypadku MT4, wciąż możemy logować się z tej samej platformy na konta u wielu różnych brokerów. Z niewiadomych względów MT5, podobnie jak swój starszy brat, został stworzony tylko w wersji dedykowanej urządzeniom z systemem operacyjnym od Microsoftu.

Zniknęła kolumna “Prowizja”. Jest ona dostępna tylko w zakładce Historia. Teraz nie widzimy ile zapłaciliśmy za otwarcie zlecenia do momentu, kiedy nie zostanie zamknięte. W MT4 prowizja była widoczna i naliczana z góry przy otwarciu podwójnie – za otwarcie i zamknięcie.

Najgorsze Waluty Świata, Czyli Gdzie Szaleje Inflacja?

Trudno mówić tu o wykresie z prawdziwego zdarzenia, ale może niektórym traderom to wystarczy. Klik na czerwoną lub niebieską strzałkę ustawia momentalnie zlecenie oczekujące. Możemy też otworzyć pozycję po cenie meta trader 5 rynkowej dzięki przyciskom na samym dole. Zaszły pewne zmiany “wewnątrz” platformy, które odczujemy dopiero korzystając z niej na koncie realnym. W MetaTrader 5 możliwe jest częściowe otwarcie pozycji.

Jest też podana wartość spreadu oraz dzienne High/Low. Moim zdaniem cały pojedynczy moduł jest zbyt duży jak na okna MT5, i przez to nie zmieścimy tych meta trader 5 przycisków zbyt wiele. Raczej skończy się na 3-4 instrumentach, które możemy tam naraz obserwować. Zabrakło też opcji szybkiego dodania SL/TP.

Metaquotes Odcina Się Od Starszych Systemów Windows

I być może to właśnie powód, dlaczego zlikwidowano ją w zakładce Handel. Na MetaTrader 5 prowizja za całość zlecenia pobierana jest na zamknięciu. Zawieranie transakcji.Na pierwszy rzut oka różnic nie ma i wszystko jest meta trader 5 na swoim miejscu. Ale jeśli przyjrzymy się bliżej, to zaczniemy je stopniowo dostrzegać. W oknie Rynek pojawiła się nowa zakładka – Handel. Znajdziemy tam duże przyciski do zawierania zleceń jednym kliknięciem.

Co prawda, MT4 w końcu doczekało się wersji dla Linuxa i Mac-a, ale mimo to, MetaQuotes chyba ponownie chce przejść tę samą drogę z 5-tką. Zatem, jeśli korzystamy z innego systemu niż Windows, to na traderprof oszustwo ten moment pozostaje nam zadowolić się wersją Web o mocno ograniczonej funkcjonalności. Jeśli lubisz wygląd MT4, to z piątką nie będziesz miał problemów. Na pierwszy rzut oka różnice są kosmetyczne.